СБУ повідомила про затримання диверсантів у Харкові

Служба безпеки України повідомила, що викрила й припинила підривну діяльність екстремістської групи в Харківські області, яка для ескалації ситуації в регіоні готувала диверсійні акції під час травневих свят.

Зокрема, учасники групи планували вчинити 9 травня вибухи під час масових заходів з нагоди Дня Перемоги.

"30 квітня ц.р. у Харкові у рамках кримінального провадження за ч.2 ст.109 Кримінального кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) СБУ затримала лідера громадського проросійського об’єднання "Великая Русь" Ю.Апухтіна", - сказано в повідомленні, вміщеному на веб-сайті СБУ.

Співробітники СБУ провели обшук у приміщенні обласного осередку цієї організації і вилучили зброю, сказано в повідомленні СБУ.

Тривають слідчі дії, сказано в повідомленні СБУ

Напередодні МВС України повідомило про затримання Апухтіна та Спартака Головачова, які, координуючи свої дії за межами країни, організовували у Харкові масові заворушення.

За даними МВС, затриманим повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 294 (масові заворушення) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цією статтею передбачене у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

Сьогодні у Харкові суд на два місяці виніс рішення про взяття під варту Головачева, повідомляє агентство УНІАН.