Росія запроваджує передоплату за газ для України

Росія запроваджує режим попередньої оплати за газ для України із 1 червня - про це повідомили у російському міністерстві енергетики.

У повідомленні зазначили, що 7 травня минув термін, у який українська сторона повинна була оплатити поставлене їй паливо.

"Починаючи з березня цього року, від НАК "Нафтогаз України" не надійшло жодного платежу. Загальний борг України за газ на сьогодні досяг 3,508 мільярда доларів", - зазначили у міністерстві.

Там також наголосили, що перехід на передоплату у такому випадку передбачений контрактом між "Газпромом" і "Нафтогазом України" від 2009 року.

"Російський підхід до питання про підтримку української економіки викладено у листі президента Російської Федерації В.В. Путіна і полягає у тому, що Росія більше не може і не повинна наодинці нести тягар підтримки української економіки, надаючи їй знижки на газ і прощаючи борги, фактично оплачуючи своїми субсидіями дефіцит у торгівлі України і країн-членів ЄС", - заявив міністр енергетики Росії Олександр Новак.

До 16 травня "Газпром" підготує попередній рахунок за постачання газу "Нафтогазу" у червні.

Голова "Газпрому" Олексій Міллер пропонував перевести продаж газу Україні у режим передоплати ще восени минулого року. У квітні російське керівництво знову повернулося до цієї теми.