Угорщина не вимагала автономії для своєї громади в Україні – МЗС

Угорщина не вимагала створення автономії для етнічних угорців на території України, заявив глава МЗС країни Янош Мартоні в Братиславі.

За його словами, прем’єр-міністр країни у своїй промові про етнічних угорців в Україні використав слово "самоврядування" , а не "територіальна автономія".

"Автономія може бути різноманітною: як ми вже говорили, особиста автономія, культурна автономія, територіальна автономія ... слово "територіальна" в цій промові не було використано", - сказав пан Мартоні.

"Чому? Тому що можливості отримання додаткового самоврядування чи самостійного управління для різних громад різних країн відрізняється. Я б ще раз підкреслив, що там не було жодного посилання до будь-якого виду територіальної автономії угорської громади , що проживає в Україні", - зазначив глава МЗС Угорщини, повідомляє Reuters.

10 травня, виступаючи з промовою в парламенті після складення присяги глави уряду Угорщини, Віктор Орбан заявив про необхідність автономії та подвійного громадянства для угорців, які живуть у сусідніх країнах, зокрема, в Україні.

Глава польського уряду Дональд Туск розкритикував прем'єра Угорщини Віктора Орбана за його заяву про необхідність автономії для угорців, котрі живуть в Україні.