В Криму затримали журналіста російського "Дождя"

Представники так званої кримської "самооборони" в понеділок у Сімферополі ненадовго затримали кореспондента російського телеканалу "Дождь" Петра Рузавіна, застосувавши до нього силу і зламавши акумулятор відеокамери.

"Як розповів Рузавін, люди в камуфляжі підійшли до нього, коли він вів зйомку на центральній площі Сімферополя і вони потрапили в кадр. Представники "самооборони" зажадали видалити записи з карти пам'яті відеокамери. Журналіст підкорився їхній вимозі. На сходах в приміщенні штабу ("самооборони", - ред.) один з них двічі вдарив кореспондента ногою і зламав акумулятор камери", - йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті каналу.

Потім, повідомляє сайт, журналіста допитали в одному з кабінетів штабу, записали його паспортні дані і відпустили. Канал "Дождь" вважають чи не єдиним опозиційним в Росії.

Тим часом російський омбудсмен Елла Памфілова висловила стурбованість через затримання 18 травня в Сімферополі журналіста Османа Пашаєва, який висвітлював жалобні заходи 70-ї річниці депортації кримських татар.

Як повідомила прес-служба уповноваженої з прав людини, вона розглядає затримання журналіста та його багатогодинний допит без участі адвоката як порушення прав людини.

"У зв'язку з цим уповноважена готова прийняти це питання до розгляду за власною ініціативою", - йдеться у повідомленні прес-служби.