Фаворит президентських перегонів не змінився - опитування

Фаворитом президентських перегонів лишається Петро Порошенко. Такі дані соціологічного дослідження, опублікованого у вівторок громадською організацією "Комітет виборців України".

Дослідження "Україна напередодні Президентських виборів, травень" провели 8-13 травня три соціологічні служби - Центр соціальних та маркетингових досліджень "СОЦИС", Київський міжнародний інститут соціології та Соціологічна група "Рейтинг".

За їхніми даними, Петра Порошенка готові підтримати 34% опитаних респондентів. Це усереднений результат трьох служб, але усі вони подають близькі результати: 33,9 (СОЦИС), 34,1 (Рейтинг), 34,0 (КМІС).

Другу позицію посідає Юлія Тимошенко – 6,5%, а третю Сергій Тігіпко – 5,8%.

За Олега Ляшка та Анатолія Гриценка готові проголосувати 4,1% та 4% респондентів відповідно, а Михайла Добкіна підтримують 3,5% виборців. За лідера КПУ Петра Симоненка готові проголосувати 2,2%.

Решта зареєстрованих кандидатів набирають менше 2% голосів виборців.

Водночас близько 23% виборців заявляють, що наразі не знають, за кого віддати свій голос, а майже 12% відзначили, що не підуть на вибори.

У гіпотетичному другому турі пан Порошенко також отримує переконливу більшість голосів, незалежно від того, з ким із двох своїх найретинговіших суперників він туди вийде.

Дослідники опитали 6200 респондентів (по 2067 респондентів для кожного із соціологічних центрів) в усіх регіонах України (без врахування Криму). Метод дослідження - особисте формалізоване інтерв’ю за місцем проживання респондента. Статистична похибка вибірки - не більша ніж 0,8%.