Яценюк: Росія відмовляється від діалогу щодо газу

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявляє, що Росія відмовляється від діалогу у питанні постачання газу до України.

Про це ідеться в його зверненні до керівництва Єврокомісії та лідерів держав-членів ЄС.

Зокрема, прем'єр повідомив, що зустріч між головами правління "Нафтогазу" та "Газпрому", яка відбулася минулого тижня, закінчилися безрезультатно.

Україна залишається на своїй позиції, тобто готова у 10-денний термін погасити заборгованість за газ, якщо Росія знизить ціну на нього до 268,5 доларів за тис. кубометрів, ідеться у зверненні.

Також країна "офіційно заявляє ... про необхідність спільної модернізації та експлуатації української газотранспортної системи, включаючи підземні газосховища, українською державою із залученням інвесторів з Євросоюзу і США".

"Окремо зазначаємо, що Російська Федерація не є стороною згаданих міжнародних інструментів, які встановлюють прозорі правила забезпечення енергетичної безпеки європейського континенту. У цьому контексті пропонуємо також перенести точку приймання російського природного газу на українсько-російський кордон та підписати нові відповідні договори, що дасть змогу європейським газовим компаніям використовувати вільні потужності українських підземних сховищ газу в спільних інтересах енергетичної безпеки", - ідеться у зверненні.