Правозахисники стурбовані затриманнями журналістів в Україні

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch вимагає від Києва пояснити причини затримання в Україні трьох журналістів, які працювали в російських ЗМІ.

Як зазначають правозахисники, Україна повинна або забезпечити якнайшвидше звільнення затриманих журналістів, або висунути їм звинувачення, якщо є такі підстави.

Кореспондент телеканалу LifeNews Олег Сидякін і оператор Марат Сайченко були затримані українськими силовиками в Краматорську, а потім доправлені в Київ на допит. Правоохоронні органи України кажуть, що "підозрюють їх у "сприянні тероризму".

У вівторок в Маріуполі військові з Національної гвардії України затримали британського журналіста Грема Філліпса, який співпрацює з російським каналом RT. Причиною затримання українська влада називає зйомку секретних військових об'єктів.

Пізніше Грема Філліпса звільнили. За словами пана Філліпса, всі зняті ним матеріали збереглися, і йому не були висунуті ніякі звинувачення.

У Human Rights Watch також звернули увагу на відмову за останні кілька днів трьом співробітникам російських ЗМІ у в'їзді в Україну. Правозахисники кажуть, що Київ повинен припинити відмовляти російським журналістам, які представляють в тому числі і державні ЗМІ, у в'їзді в Україну без пояснення причин.