У Криму кажуть, що їжа подорожчала через експорт до Росії

Ціни на продукти у Криму виросли через експорт до Росії - так пояснили у міністерстві аграрної політики і продовольства самопроголошеної республіки.

За словами "міністра" Миколи Полюшкіа, російські підприємці закуповують овочі на території півострова, які надійшли з Херсонської області, і вивозять їх до Росії, де ціни на їжу в середньому на 30-40% вищі, ніж в Україні.

"Ну це вже чисто так, бізнес, відносини, зустрічні потоки, так, така ситуація є. Росіяни закуповують у нас не тільки молочні продукти, а низку інших продуктів продовольчого ряду і везуть туди, бо ціни там значно вищі", - заявив він.

У якості "зворотньої сторони" процесу чиновник назвав те, що на півострові зростають соціальні виплати, пенсії і зарплати.

Напередодні адміністрація державного Ощадного банку заявила, що представники так званої самооборони Криму вивезли зі сховища банку на півострові понад 32 мільйона гривень.

Там заявили, що гроші були призначені для виплат пенсіонерам, інвалідам, ветеранам та родинам з дітьми, і тепер банк не має змоги виконувати зобов'язання перед кримськими клієнтами.