Президент Абхазії не збирається тікати з країни

Президент самопроголошеної республіки Абхазія Олександр Анкваб повідомив, що не збирається її залишати і розраховує на переговори з опозицією, яка оголосила, що бере владу в свої руки.

В інтерв'ю абхазькому телебаченню, яке цитує "Інтерфакс", Анкваб розповів про подробиці переговорів, які відбулися напередодні.

"Ми вели переговори про те, як нормалізувати обстановку. Обговорювали різні питання. Були й категоричні вимоги до мене піти у відставку. Потім повернулися до питань про те, що можливо, треба піти у відставку всьому кабінету міністрів, треба звільнити від посади генпрокурора і керівників двох районів - а саме Ткуарчальского і Гальського", - заявив пан Анкваб.

За його словами, він зараз обговорює з радою безпеки республіки різні варіанти розвитку подій, але розраховує на те, що ситуацію вдасться зберегти в правовому полі.

"Я перебуваю тут, я нікуди не виїжджав", - додав президент.

Переговори опозиції з Анкваб у вівторок закінчилися безрезультатно, і один із лідерів опозиції Рауль Хаджимба заявив, що Координаційна рада громадських партій і рухів бере на себе тимчасове управління республікою.

У вівторок ввечері представники опозиції увірвалися в будівлю адміністрації глави регіону і, не зустрівши жодного опору, зайняли його. Перед цим у Сухумі пройшов багатотисячний мітинг біля комплексу урядових будівель.

Секретар ради безпеки Абхазії Нугзар Ашуба назвав те, що відбувається "спробою перевороту".