Спостерігачів ОБСЄ захопили сепаратисти - "мер" Слов'янська

Групу із чотирьох спостерігачів ОБСЄ, яка зникла на Донбасі, затримали сепаратисти - про це заявив "народний мер" Слов'янська В'ячеслав Пономарьов.

"Та група, що зникла південніше від Донецька, це чотири людини. Ми знаємо, де вони перебувають, з ними все добре. Ми говорили їм, щоб вони деякий час нікуди не їздили, але знайшлися ці чотири найзавзятіших, звичайно, їх затримали", - сказав В'ячеслав Пономарьов російській агенції "Інтерфакс".

Він заявив, що спостерігачів не арештовували, а лише затримали, і найближчим часом їх можуть відпустити. Втім, за словами "народного мера", це станеться лише після того, як бойовики з'ясують, куди і навіщо вони їхали. При цьому він припустив, що затримані спостерігачі могли займатися розвідувальною діяльністю.

Спостерігачі від ОБСЄ зникли у Донецькій області 26 травня. В українському МЗС та в уряді Данії вважають, що їх захопили проросійські активісти.

Напередодні в Організації з безпеки і співробітництва у Європі заявили, що відновили зв'язок зі ще однією групою з 11 спостерігачів, яка прямувала до Дніпропетровська. Контакт з нею втратили раніше того ж дня.

У квітні вісьмох експертів ОБСЄ та п'ятьох працівників СБУ, які їх супроводжували, затримали сепаратисти біля Слов'янська за підозрою у шпигунстві. Їх утримували у полоні, але звільнили після того, як на Донбас прилетів представник російського президента Володимир Лукін.

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів