МЗС передало російській стороні нову ноту через порушеня кордону

Міністерство закордонних справ України в п'ятницю передало російській стороні ще одну офіційну ноту-протест з вимогою пояснити нові факти грубого порушення режиму російсько-українського кордону з території РФ.

"На тлі нотацій про норми людської моралі, які прозвучали в коментарі МЗС РФ від 30 травня ц.р. стосовно надання гуманітарної допомоги населенню східних областей України, російська сторона на практиці продовжує провокувати насильство і підтримувати діяльність бойовиків-терористів, які вбивають і тероризують мирних жителів Донецької і Луганської областей України", - йдеться у заяві, яку цитує прес-служба МЗС.

МЗС перелічила факти порушення державного кордону та повітряного простору з російської території.

Українська сторона розглядає наведені у цій ноті факти як "продовження Російською Федерацією агресії щодо України, відверте нехтування зобов'язаннями російської сторони згідно з Женевськими домовленостями від 17 квітня 2014 року", наголошено в заяві.

МЗС також висловило рішучий протест у зв'язку з бездіяльністю державних органів Росії, зокрема, прикордонної служби, та звернулося з вимогою до російської сторони "негайно припинити постачання і всебічну підтримку бойовиків-терористів, які несуть загрозу життю і безпеці громадян нашої держави".