ГПУ: дії Росії можуть мати ознаки сприяння міжнародному тероризму

У Генеральній прокуратурі заявили, що кримінальна справа, порушена слідчим комітетом Росії проти Національної гвардії, не матиме жодних правових наслідків для неї і для інших учасників антитерористичної операції на сході України.

У ГПУ також наголосили, що боротьбу з тероризмом на території Донецької й Луганської областей здійснюють відповідно до положень законодавства України і міжнародного права.

"Заклики російської сторони до норм міжнародного гуманітарного права викликають подив, з огляду на бездіяльність посадових осіб РФ, які фактично сприяють безперешкодному проникненню на територію України через кордон незаконних збройних формувань. Ці дії можуть мати ознаки сприяння міжнародному тероризму", - повідомили у Генпрокуратурі.

Там вважають, що Росія намагається сховати свою безпосередню причетність до підготовки і координації диверсантів у східних областях України.

30 травня слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти Національної гвардії за фактом застосування заборонених засобів і методів ведення війни проти самопроголошених республік у Донецькій і Луганській областях.

Кремль відкидає свою причетність до подій на сході України.