Рада заборонила конфісковувати заставу за кредити у валюті

Верховна Рада запровадила мораторій на стягнення заставного майна, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті.

Парламент, зокрема, постановив, що майно у заставі не можуть відчужити примусово, якщо воно виступає як забезпечення зобов'язань громадянина за споживчими кредитами, виданими йому в інвалюті.

"Таке нерухоме житлове майно у разі приймання такого майна в експлуатацію має бути основним місцем проживання позичальника або майнового поручителя або у випадку, якщо таке майно є об'єктом незавершеного будівництва у позичальника або майнового поручителя", - заявив депутат Микола Рудьковський, який представив законопроект до розгляду.

Окрім того, згідно з законом, не можна забирати майно, якщо гроші від його продажу не покривають заставу. Також кредитна установа не може передати борг іншій особі.

Закон набуде чинності з дати офіційного оприлюднення і втратить її з моменту набрання чинності законом, що регулюватиме переведення непогашеної основної суми заборгованості у гривню.

Дія документа не поширюється на осіб, які фігурують у положеннях закону про основи попередження та протидії корупції.

У травні Національний банк пропонував конвертувати валютні кредити за курсом 7,99 гривні за долар, при цьому банки повинні анулювати усі пені та штрафи, нараховані після зростання курсу долара.

Низка банківських асоціацій висловилися проти такого кроку.