Ромпей: G7 підтримує Україну і не погоджується із Росією

ЄС очікує від Росії співпраці із новим президентом України Петром Порошенком, а також закликає Москву прискорити відведення російських військ від українського кордону і використати свій вплив на припинення насильства на сході України, - заявив голова Ради ЄС Герман ван Ромпей.

"Ми очікуємо, що Росія працюватиме з ним (Петром Порошенком - Ред.) як з президентом, ми очікуємо, що Росія відведе свої війська від українських кордонів, використає свій вплив на збройних сепаратистів, щоб вони склали зброю і відмовилися від насильства, і ми готові застосувати подальші санкції, якщо в цьому буде необхідність. Лідери G-7 передадуть це Путіну під час заходів у Франції", - заявив він на прес-конференції по завершенні саміту "Великої сімки" у Брюсселі.

Герман ван Ромпей також заявив, що наприкінці червня Європейська Рада оцінить деескалацію ситуації в Україні, і ґрунтуючись на цьому, ухвалить рішення про доцільність застосування додаткових санкцій проти Росії.

Голова Ради ЄС також не погодився із критикою російського прем’єр-міністра Дмитра Медведєва на адресу рішення саміту "Великої сімки", і наголосив, що дії української влади під час проведення операцій з відновлення порядку на сході України є достатньо стриманими.

"Треба визнати, що Україна продемонструвала достатньо стриманості з початку кризи. Пам’ятаєте Крим, де вони, дійсно, продемонстрували стриманість, і зараз в останні тижні вони намагаються відновити порядок. Це їх конституційне право, і ми це право визнали також в заяві G-7", - заявив ван Ромпей.

Напередодні під час саміту лідери країн "Великої сімки" засудили дії Росії, які порушують суверенітет України, та підтвердили намір вдатися до більш суворих санкцій, якщо цього вимагатиме ситуація.