Обама занепокоєний продажем "Містралів" Росії

Президент США Барак Обама висловив занепокоєння рішенням Франції не припиняти процес продажу Росії вертольотоносців "Містраль".

"Я висловив певне занепокоєння, і, гадаю, занепокоєний не я один. Думаю, що краще було б взяти паузу", - заявив президент США на прес-конференції, відповідаючи на запитання про суперечливе рішення Франції не припиняти угоду про продаж двох військових кораблів Росії попри події в Україні.

Водночас, як твердить американський президент, розбіжності у цьому питанні не скасовує подальшої співпраці між США та Францією щодо санкцій стосовно Росії за ексалацію кризи в Україні.

Раніше президент Франції Франсуа Олланд заявив, Франція продасть Росії два вертольотоносці "Містраль", "якщо проти неї (Росії - РЕд.) не буде введено загальноєвропейські економічні санкції".

Контракт на постачання "Містралів" Росії, укладений у 2011 році, коштує 1,2 млрд євро. Росія може використовувати ці кораблі і в Чорному морі."Містралі" можуть нести до 16 вертольотів, 60 військових машин та близько 700 вояків.

Перший корабель має надійти на озброєння російського ВМФ у жовтні цього року, а другий - у 2015 році.