МЗС висловлює протест щодо бездіяльності російських прикордонників

У п’ятницю МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Росії в Україні Андрія Воробйова і вручило йому дипломатичні ноти, повідомляє прес-служба відомства.

Повідомляється, що зовнішньополітичне відомство вимагає від російської сторони роз’яснити "чергові факти грубого порушення українсько-російського державного кордону".

Зокрема, йдеться про затримання українськими прикордонниками осіб зі значною кількістю зброї, які намагалися перетнути кордон з росйіського боку, порушення російським безпілотником повітряного простору України, а також напад з російської території на бронетранспортері та вантажівках з важким озброєнням на один з українських пунктів пропуску.

"Російській стороні заявлено рішучий протест у зв’язку з бездіяльністю прикордонної служби та інших компетентних органів Росії, які не перешкоджають незаконному переміщеннюозброєних організованих формувань та осіб на територію України", - йдеться у прес-релізі відомства.

Крім того, російську сторону закликали "негайно здійснити необхідні дії для невідкладного звільнення захоплених членів місії ОБСЄ".