Путін каже, що скоротить поставки газу до Європи через реверс

Росія скоротить поставки газу до Європи у разі, якщо Україна спробує реалізувати сценарій з реверсними поставками палива.

Про це президент Росії Володимир Путін заявив на брифінгу в Нормандії після зустрічі зі світовими лідерами.

"Якщо хтось думає, що можна вирішити проблему енергетичного постачання України шляхом реверсних поставок, то він глибоко помиляється. Перше: ящо ми побачимо, що хтось порушує наші контракти з постачання газу, ми скорочуватимемо обсяг, і фізичних обсягів газу на європейському ринку буде просто недостатньо", - сказав пан Путін.

Він додав, що він не обговорював ціни на газ під час зустрічі з обраним президентом України Петром Порошенком та підкреслив, що Росія може піти на цінові поступки в разі, якщо Україна погасить заборгованість.

В квітні цього року Україна домовилася про реверсні поставки російського газу зі Словаччиною.

Крім того, частина газу вже зараз постачається до України через Угорщину, причому обсяг поставок був збільшений перед президентськими виборами. Крім цих країн Київ опрацьовує маршрути з Румунії та Польщі.

Відкриття всіх чотирьох маршрутів дасть Україні можливість імпортувати до 30 млрд кубометрів газу щорічно, що дозволить Києву в майбутньому уникнути "газової залежності" від Москви.