Україна закликала світову спільноту посилити тиск на Росію

У день відкриття дводенних консультацій ОБСЄ в Токіо заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця закликав міжнародну громадськість перейти на жорсткішу позицію щодо Росії через анексію Криму.

За його словами, нинішня ескалація конфлікту на сході України доводить, що Росія, яка є членом ОБСЄ, порушує основні принципи цієї організації щодо збереження миру та безпеки.

ОБСЄ відіграє ключову роль у вирішенні кризи на Україні: вона послала 35 військових спостерігачів до Києва, а також спеціальні місії спостерігачів під час президентських виборів 26 травня.

Новий дипломатичний скандал між Росією та Україною спалахнув у суботу, коли демонстранти напали на посольство Росії в Києві. Інцидент стався у день, коли в Луганську бойовики збили військово-транспортний літак Іл-76 з українськими військовими. В результаті катастрофи загинули 49 людей.

Крім українського питання в Токіо обговорять і ситуацію на Корейському півострові. Японія є одним з давніх партнерів ОБСЄ в Азії.

За даними представників японського МЗС, на зустрічі присутні генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр, представники країн-учасниць організації та японського зовнішньополітичного відомства.