Держфінмоніторинг заблокував $1,3 млрд, пов'язані з Януковичем, - Яценюк

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1 мільярд 340 мільйонів доларів на офшорних рахунках, "напряму пов’язаних із Віктором Януковичем та його найближчим оточенням".

Про це сказано в повідомленні прес-служби Кабміну.

Пан Яценюк також звернувся до ГПУ, СБУ та судових органів щодо повернення арештованих коштів.

"Служба фінансового моніторингу виявила 42 компанії-нерезиденти, зареєстровані на Кіпрі, Сейшелах, у Панамі, Великобританії, Белізі, які напряму пов’язані з Віктором Януковичем та його найближчим оточенням", - сказав Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк сказав, що, за даними фінансової розвідки, "вищевказаними компаніями з 2010 по 2013 роки через рахунки, відкриті в банках однієї з сусідніх країн, загалом перераховано 16 мільярдів гривень".

"Разом із фінансовими розвідками Сполучених Штатів Америки, Великобританії, Латвії, Кіпру і Панами нами виявлені всі вищезазначені офшорні компанії і знайдені всі прізвища високопосадовців і уповноважених ними осіб на управління компаніями і управління цими коштами", – цитує прес-служба Арсенія Яценюка.

За його словами, Державна служба фінансового моніторингу заблокувала кошти на рахунках 19 компаній-нерезидентів на суму 1 мільярд 340 мільйонів доларів США.