Нацрада хоче через суд заборонити російські телеканали

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення може ще раз звернутися до суду з вимогою заборонити в Україні деякі російські телеканали, повідомляє сайт відомства.

Нині Окружний адміністративний суд Києва розглядає справу про заборону мовлення в Україні чотирьох російських телеканалів – "Первый канал. Всемирная сеть", "РТР-Планета", "Россия-24" і "НТВ-Мир". За даними Нацради, їх транслюють лише на Донбасі.

"Зважаючи на численні скарги громадян щодо змісту передач, які транслюються низкою російських каналів, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення розглядає можливість додаткового звернення до суду щодо заборони ретрансляції деяких російських каналів на території України", - сказано в повідомленні.

У Нацраді також обіцяють вивчити програми каналу Life News, який транслюють у Донецькій, Луганській, Житомирській та Харківській областях.

В українському відомстві російські телеканали звинувачують у транслюванні "неправдивої і ворожої інформації".

"Принципово важливо на час агресії вживати хірургічних дій, а власне – забороняти, щоб зберегти спокій глядачів і безпосередньо захистити своє інформаційне поле", - цитує сайт Нацради заступника голови цього органу Ларису Мудрак.