У ДНР кажуть, що їхній армії бракує бійців

Мітинг

Армії самопроголошеної "Донецької народної республіки", яка воює у Слов'янську, "катастрофічно бракує" бійців - про це на мітингу у Донецьку заявив Федір Березін, представник "міністра оборони ДНР" Ігоря Гіркіна (Стрєлкова).

"Я щодня відправляю людей до Слов'янська. Невідома їхня подальша доля. Але в усякому разі, люди йдуть туди з честю і гідністю. Нам потрібно щодня туди відправляти 100-200 людей. А я відправляю 40. І в цей час їдуть машини містом, мені там махають із пляшкою пива у руках: "Я з вами, я просто сьогодні запив, але завтра все буде нормально!" І це повсюдно", - заявив Федір Березін.

Як передав позаштатний кореспондент ВВС Україна у Донецьку, представник Стрєлкова пригрозив, що "відсидітися не вийде", і закликав присутніх записуватися до "війська ДНР", а бізнесменів - допомагати "ополченню".

Федір Березін повідомив, що запис проводять біля будівель обласної держадміністрації та СБУ і додав, що при цьому зброю добровольцям одразу ніхто не дасть, бо її бракує: "Іноді людина з лопатою зробить більше, ніж із гвинтівкою. Потім дадуть і рушницю".

Участь у мітингу взяли приблизно 1000 людей.

"У нас сьогодні мирна акція. Але, мабуть, всі скоро будуть в ополченні. Все ближче і ближче, якщо почнуть бомбити у Донецьку – війна вже буде конкретна. Чекати, коли вони прийдуть нас "зачищати", ми не будемо точно", - заявив ВВС Україна учасник акції, гірник шахти "Трудівська" Віктор.

"Шахтарі працюють, ніхто не страйкує, а вони (Українська армія. – Ред.) бомблять наші міста. Ми працюємо - а вони нас бомблять. Питання - чому?" - додав він.

Раніше Служба безпеки України заявила, що встановила справжнє ім'я офіцера ГРУ Ігоря Стрєлкова, який керує проросійськими екстремістами у Слов'янську. Ним виявився полковник Ігор Гіркін, заявили СБУ.