Збитий Іл-76: ГПУ порушила справу проти посадовців міноборони і штабу АТО

Головне управління нагляду за додержанням законів у воєнній сфері почало кримінальне провадження стосовно посадовців Збройних Сил та штабу АТО, з вини яких 14 червня біля Луганська збили літак Іл-76 - про це повідомили у Генпрокуратурі.

На борту літака були 49 людей - усі вони загинули.

"Як з'ясувалося, військові службові особи Збройних Сил України та Оперативного штабу управління антитерористичною операцією проігнорували наявну інформацію про активізацію діяльності терористичних угруповань поблизу аеропорту міста Луганська, а також перебування на їхньому озброєнні переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК), та не вжили заходів щодо безпечної посадки літака в районі проведення антитерористичної операції", - йдеться у повідомленні.

Правоохоронці встановили, що літак вилетів із Дніпропетровська о 00:13, а близько 01:10 його обстріляли з ПЗРК та великокаліберного кулемета під час заходу на посадку в аеропорт Луганська на висоті 400 метрів.

Керівник самопроголошеної "Луганської народної республіки" Валерій Болотов заявив, що український транспортний літак Іл-76 під Луганськом збили представники цієї організації.

Раніше прокуратура почала розслідування за статтею про терористичний акт.