Ван Ромпей: Угоди про асоціацію "відкрили амбітний шлях співпраці"

Голова Європейської Ради Герман ван Ромпей у своїй промові у Європарламенті заявив, що підписання Угод про асоціацію між ЄС та Грузією, Молдовою та Україною "відкрило амбітний шлях співпраці".

Він також нагадав, що після підписання угоди з Україною 27 червня, лідери країн ЄС обговорили із українським президентом Петром Порошенком ситуацію в Україні і висловили готовність вдатися до подальших "обмежувальних заходів" ( відносно Росії - Ред.) у випадку, якщо не побачать ознак її нормалізації.

Герман ван Ромпей також заявив, що нові депутати розпочинають свою роботу у час, коли на рівні Євросоюзу та національному рівні більшість із європейських цінностей не можна сприймати як належні і гарантовані назавжди.

"Політика та процвітання, як ми їх знали, робочі місця, кордони, геополітична стабільність, сама європейська ідея: все це наразилося на тиск", - заявив Герман ван Ромпей, промовляючи перед новообраними депутатами Європарламенту.

Він також заявив, що впродовж останніх років Європа пережила одну із найгірших економічних криз, коли сама ідея спільної європейської солідарності була поставлена під сумнів. Але і тепер коли європейська економіка виходить із кризи, кількість викликів, за словами голови Європейської Ради, не зменшується.

Він також заявив, що головною темою наступного саміту ЄС, що має відбутися у жовтні, стане питання енергетичної безпеки.