ООН непокоять жертви серед населення Донбасу

Верховний комісар Організації Об'єднаних Націй з прав людини Наві Піллай стурбована загибеллю мирного населення в зоні АТО.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби ООН.

Пані Піллай відзначає, що в управління верховного комісара з прав людини щодня надходять повідомлення про викрадення людей збройними угрупованнями, про пошкодження будинків, шкіл та інфраструктури, у тому числі підприємств водо- і електропостачання, а також про застосування протипіхотних мін.

Моніторингова місія ООН з прав людини також отримує інформацію, що збройні угруповання використовують дахи житлових будинків для установки систем протиповітряної оборони і займають приватні квартири для розміщення снайперських позицій, чим ставлять під загрозу життя людей, які не беруть участі в бойових діях.

"Все більше жителів Луганської та Донецької областей змушені покинути свої будинки, а інші опинилися в пастці в зоні важких боїв, їх основні права людини порушуються, клімат незахищеності і страху стає дедалі поширенішим", - зазначає Піллай.

Вона привітала можливість відновлення режиму припинення вогню, і закликала всіх, хто бере участь у бойових діях, вжити заходів для неухильного дотримання прав людини, в тому числі права на життя, жителів Луганської та Донецької областей.