Туреччина засудила заборону на в'їзд до Криму Чубарову

чубаров Копирайт изображения UNIAN

Туреччина засудила заборону на в'їзд до Криму голові Меджлісу кримських татар Рефату Чубарову.

"П'ятирічна заборона не має жодних юридичних або законних підстав. Це відкрите порушенням Європейської конвенції з прав людини", - ідеться у заяві МЗС Туреччини.

У документі також ідеться про те, що заборона свідчить про "нетерпимість" до національної боротьби кримських татар.

Напередодні Рефат Чубаров і Мустафа Джемілєв, якого також не пускають до Криму, зустрілися із турецьким прем'єром Ахметом Давутоглу.

Постанову про заборону на в'їзд до Криму Рефату Чубарову зачитали 5 липня, коли він повертався із Херсонської області. У квітні те саме сталося із Мустафою Джемілєвим.

Коментуючи ситуацію ВВС Україна, пан Чубаров пообіцяв зробити усе, аби світ дізнався про "нелюдські дії, які чинить влада Росії відносно тисяч людей".

"Заборона мені - це один із прикладів таких нелюдських дій, приклад порушення елементарних, фундаментальних прав людини", - сказав він.

Раніше він заявляв, що влада Криму обрала шлях "репресій та утисків" стосовно кримських татарів.

Водночас виконувач обов'язків голови самопроголошеної республіки Крим Сергій Аксьонов звинуватив Рефата Чубарова у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі у Криму і заявив, що заборона на в'їзд до півострова може стосуватися й інших людей.

Росія анексувала Крим після референдуму у березні, результати якого не визнали влада Києва і більшість країн світу. Кримські татари бойкотували референдум.

Новини на цю ж тему