Мирослава Гонгадзе відкличе апеляцію на вирок Пукачу

Захист удови Георгія Гонгадзе відкличе апеляцію на вирок Олексію Пукачу, в якій вимагалося визнати замовний характер убивства журналіста. Про це ВВС Україна повідомила представник інтересів Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.

У середу в засіданні Апеляційного суду оголосили перерву до 20 серпня, оскільки в потерпілого Олексія Подольського не було довідки про допуск до державної таємниці. Адвокат повідомила, що апеляцію відкличуть як тільки розпочнеться судове засідання у справі. Однак захисник не виключає затягування розгляду справи, який триває вже понад півтора роки.

"Я не виключаю, що 20 серпня знову виникне якась технічна, насправді надумана, підстава, і суд знову відкладе (засідання – Ред.) з якихось причин", - сказала пані Теличенко у коментарі ВВС Україна.

Як пояснила представник Мирослави Гонгадзе, апеляція стосувалась лише "принципового питання", а саме вказати замовний характер убивства. "З урахуванням того, що апеляційний розгляд затягнуто, термін дії тримання Пукача під вартою на етапі досудового слідства вичерпано, ми вирішили, що наша принциповість не вартує того, щоб Пукача звільнили з-під варти, і вирішили відкликати апеляційну скаргу", - пояснила пані Теличенко.

Захист вважає, що вирок Пукачу має якнайшвидше набути чинності, а прокуратура повинна повернутися до встановлення замовників убивства.

Печерський районний суд Києва 29 січня 2013 року засудив колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження міністерства внутрішніх справ Олексія Пукача до довічного ув’язнення, визнавши його винним у вбивстві Георгія Гонгадзе.

Сторона удови Гонгадзе одразу подала апеляцію на вирок суду, оскільки вважала, що мотиви злочину не повністю встановлені і замовники убивства – не покарані. Захист Олексія Пукача також оскаржив вирок.

9 липня генеральний прокурор Віталій Ярема заявив, що має намір відновити розслідування у справі Георгія Гонгадзе, щоби встановити замовників.