Адвокат Савченко: у Росії Надію затримали 30 червня

Савченко Копирайт изображения AP

Адвокат української льотчиці Надії Савченко Микола Шульженко сказав Російській службі Бі-бі-сі, що його підзахисну затримали в Росії 30 червня.

У середині червня пані Савченко, яка пішла добровольцем воювати на схід України, взяли у полон. Згодом в інтернеті виклали відео її допиту сепаратистами.

Деякий час про льотчицю нічого не було відомо, а цього тижня виявилося, що вона у Воронежі в СІЗО. Російська влада твердить, що жінка перетнула кордон під виглядом біженки, українська - доводить, що Надію Савченко викрали і незаконно вивезли до Росії.

Напередодні суд у Воронежі заарештував пані Савченко до кінця літа через підозру у причетності до вбивства російських журналістів на Донбасі.

Нині Надію Савченко захищає призначений російською владою адвокат. За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, українська влада зараз шукає їй іншого захисника.

Український консул поки що не зміг зустрітися з Надією Савченко.

Адвокат, посилаючись на таємницю слідства, не пояснив, як льотчиця могла перетнути кордон, якщо її тримали в полоні: "Скажімо, не зовсім так. Це теж питання для окремого вивчення, але більше я зараз сказати не можу".

Новини на цю ж тему