Уряд пропонує зміни до бюджету, аби фінансувати армію та відновлення Донбасу

Уряд розробив проект змін до бюджету, аби знайти кошти на фінансування армії, оборони та відновлення східних регіонів України, - заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Наразі, за словами прем'єра, через додаткові витрати на армію та відновлення зруйнованої інфраструктури у східних регіонах України, у бюджеті вже не вистачає близько 14,5 млрд грн.

При цьому, як твердить Арсеній Яценюк, урядові "знову доведеться іти на дуже непрості рішення".

"Нам треба фінансувати армію, нам треба відновлювати інфраструктуру, і забезпечувати постраждалих, треба платити військовослужбовцям, тому треба буде урізати низку соціальних програм", - заявив прем'єр, відкриваючи засідання уряду.

Прем'єр також заявив, що закликає українських бізнесменів, і, зокрема, тих, хто є власниками великих промислових об'єктів у Донецькій та Луганській областях, долучитися до процесу відновлення нормального життя і економіки цих регіонів. Водночас Арсеній Яценюк каже, що не поділяє думки тих, хто вважає, що відновлення регіону мають фінансувати виключно місцеві олігархи.

"Це є наша територія, наша держава, наші люди. Тому будемо разом усією державою відбудовувати Донбас", - заявив прем'єр.

Іншими джерелами фінансування додаткових витрат бюджету може бути допомога міжнародних фінансових інституцій та приватизація.