Гройсман: пошукова операція відбувається під повним контролем бойовиків

Український уряд зробив все можливе для якомога швидшого вивезення тіл загиблих у авіакатастрофі літака МН17, проте не може зробити цього через протидію бойовиків, - заявив голова урядової комісії з розслідування падіння літака МН17, віце-прем'єр Володимир Гройсман.

"Ми готові до вивезення тіл, але ми не можемо зайти на територію (падіння літака - Ред.), щоб їх забрати", - заявив урядовець.

Володимир Гройсман також твердить, що "від тих, хто контролює цю територію" уряд не отримав гарантій безпеки для міжнародних експертів, хоча попередня домовленість щодо того, що тіла загиблих можна вивезти із зони конфлікту, була досягнута.

За словами Володимира Гройсмана, нині на місці катастрофи працюють 200 представників Державної служби з надзвичайних ситуацій, яких оточують близько 800-900 озброєних бойовиків. Знайдено тіла 192 загиблих. Пошуки відбуваються на території у 35 кв км.

Водночас так званий прем'єр-міністр самопроголошеної ДНР Олександр Бородай під час брифінгу у Донецьку заявив, що виїзд міжнародних експертів із Києва на місце катастрофи "Боїнга-777" з незрозумілих для нього причин затягується. Він також припустив, що відбувається "свідоме затягування часу з українського боку", аби ускладнити "об'єктивне розслідування катастрофи".