ОБСЄ вимагає від Росії звільнити журналіста Агаркова

ОБСЄ вимагає від Росії негайно звільнити затриманого українського журналіста Євгена Агаркова.

"Я закликаю представників влади негайно звільники Агаркова і утриматися в подальшому від таких непропорційних обмежувальних заходів", - заявила у понеділок представниця організації з питань свободи медіа Дуня Міятович.

Журналіста телеканалу "1+1" Євгена Агаркова, який у Воронежі висвітлював справу української льотчиці Надії Савченко, затримали минулого тижня. У Москві заявили, що український медійник не мав акредитації, оштрафували його на 2 000 рублів (689 гривень) і помістили на 10 днів до міграційного ізолятора.

"Акредитація не має бути за своєю суттю дозволом на роботу, як і неотримання її - забороною журналістам виконувати свої професійні обов'язки", - заявили в ОБСЄ.

Раніше сьогодні українська уповноважена з прав людини Валерія Лутковська закликала свою російську колегу Еллу Памфілову посприяти поверненню Євгена Агаркова до України.

Українська обмудсмен також попросила надати "інформацію про правове підґрунтя для притягнення українського журналіста до адміністративної відповідальності". За словами Лутковської, жоден міжнародний документ не передбачає покарання і ув'язнення журналіста за його професійну діяльність.

У Росії заявили, що Агарков може оскаржити рішення про свій арешт. У такому випадку пристави почнуть готувати документи для депортації, це може зайняти від двох до семи днів.