ЄС поки що не збирається вводити проти Росії нові санкції - Ештон

Рада міністрів закордонних справ Євросоюзу поки що лише обговорює введення можливого третього етапу санкцій проти Росії через катастрофу малайзійського "Боїнга" рейсу MH17.

Про це перед засіданням Ради ЄС заявила верховний представник Євросоюзу з питань закордонних справ Кетрін Ештон.

"Європейська Рада попросила нас переглянути правову базу, на якій ми працюємо, для того, щоб можна було потенційно її розширити", - відповіла пані Ештон на запитання журналістів, чи збираються міністри схвалювати у вівторок нові секторальні санкції щодо Москви.

За словами пані Ештон, на порядку денному в Ради ЄС наразі головним є забезпечення безперешкодного доступу до уламків збитого малайзійського лайнера міжнародним експертам.

Водночас, як наголосила верховний представник, при ухваленні будь-якого рішення у зв'язку з авіакатастрофою в Донецькій області Євросоюз братиме до уваги передусім інтереси Нідерландів.

Напередодні прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон закликав ЄС вдатися до рішучих заходів, які зокрема стосуватимуться російського оборонного сектора, якщо Москва не припинить підтримку сепаратистів.

16 липня, за день до аварії "Боїнга" Malaysia Airlines, Європейська Рада погодила затвердити новий "чорний список" посадовців і компаній, причетних до ескалації конфлікту в Україні. Втім, запроваджувати заходи проти окремих секторів російської економіки, як це зробили у той же день США, в Брюсселі тоді не взялися.

Новини на цю ж тему