Кримський режисер покинула півострів через підозри з боку ФСБ

Режисер та акторка популярного кримського арт-центру "Карман" Галина Джикаєва вимушена була поспіхом залишити півострів, після того, як співробітники ФСБ Росії озвучили їй підозри у причетності до так званої "терористичної організації Олега Сенцова".

Пані Джикаєва каже, що підозру у російських слідчих викликали медичні курси, які у арт-центрі організували навесні, коли у Криму з’явилися озброєні російські військові.

"Ми провели ці курси, бо за цих умов кожен мав право знати основи надання першої медичної допомоги. Однак співробітники ФСБ вважають, що ми проводили ці курси, оскільки готувались до масових заворушень, терактів та жертв, а тому ми є частиною терористичної організації", - пояснила ВВС Україна режисер, яка вночі дісталася "материкової" України.

У травні ФСБ заявила, що затримала в Криму членів організації "Правий сектор", яких підозрюють у підготовці диверсійно-терористичних актів.

Спецслужба повідомила, що розслідує кримінальні справи щодо чотирьох осіб, зокрема українського кінорежисера Олега Сенцова.

"Правий сектор" заперечив свою причетність до підготовки терактів у Криму, як і пан Сенцов, який також заперечує причетність до "Правого сектору".