ЄС офіційно запровадив секторальні санкції проти Росії

Рада Європейського Союзу офіційно запровадила нові секторальні санкції проти Росії, раніше погоджені Комітетом постійних представників ЄС у зв'язку з кризою в Україні. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій прес-службою Ради ЄС.

Нові заходи стосуватимуться окремих галузей російської економіки - фінансової, енергетичної та оборонної.

Громадянам та компаніям ЄС відтепер заборонено купувати чи продавати цінні папери, випущені російськими банками чи наближеними до них установами, зазначено в заяві.

Крім того, вводиться ембарго на експорт зброї з та до Росії, а також товарів подвійного призначення та технологій, які можуть бути застосовані у військовому секторі.

ЄС обмежить постачання технологій і до нафтової галузі російської економіки.

"Додаткового дозволу компетентних органів держав-членів ЄС потребуватиме продаж устаткування, пов'язаного із енергетикою. У ліцензіях на експорт буде відмовлено у випадках, коли продукція буде призначена для глибоководної розвідки і видобутку нафти, досліджень нафтових покладів у Арктиці або проектів сланцевої нафти в Росії", - йдеться в заяві Ради ЄС.

У Брюсселі зазначають, що нові обмеження стосуватимуться тільки майбутніх контрактів.

Напередодні Рада ЄС оголосила про розширення "чорного списку" санкцій щодо осіб та компаній, причетних до дестабілізації ситуації в Україні.