У Мінську домовились про обмін заручниками

Тристороння контактна група на останніх переговорах з представниками сепаратистських угруповань домовилась про звільнення 20 заручників з обох сторін. Про це повідомив екс-президент України Леонід Кучма агенції "Інтерфакс".

"20 осіб будуть звільнені найближчим часом", - сказав Леонід Кучма, який представляв на переговорах Україну.

У п'ятницю в Мінську продовжилася робота контактної групи на рівні експертів.

Водночас "перший віце-прем'єр" самопроголошеної Донецької народної республіки Андрій Пургін у коментарі агенції заявив, що обмін затриманими – це єдина домовленість, досягнута в Мінську.

"Передбачається обміняти по 20 людей з кожного боку Але коли це відбудеться – невідомо. Може і зовсім не відбудеться", - сказав Андрій Пургін.

Він вказав, що сепаратисти підтримували схему обміну всіх затриманих за один раз. "Спочатку і ми, і європейські експерти наполягали на обмін полоненими за схемою "всіх на всіх", однак та домовленість, яку досягнули у четвер, це, швидше, свого роду ширма для того, щоб не їхати з переговорів з порожніми руками", - заявив він.

Тристороння контактна група представників України, Російської Федерації та ОБСЄ зустрілись з представниками сепаратистських угруповань зі східною України у Мінську у четвер, 31 липня.

Як повідомили в прес-службі ОБСЄ, у четвер сторони обговорили ситуацію на місці аварії MH17 та умови звільнення заручників.

Як сказано в повідомленні ОБСЄ, сторони підтримали зобов'язання негайно звільнити значну кількість осіб, позбавлених волі. Контактна група наголосила, що звільнення заручників є важливим елементом для забезпечення сталого перемир’я. Окрім того, переговорники заявили про необхідність створення механізму спостереження за припиненням вогню та ефективного контролю ситуації на кордоні України з Росією.

Наступну зустріч представників України, Росії та ОБСЄ з сепаратистами заплановано провести наступного тижня.