МЗС проти гуманітарної місії, яку пропонує Росія

Міністерство зовнішніх справ України вважає ініціативу МЗС РФ щодо направлення міжнародної гуманітарної місії на схід України цинічною. Про це сказано в коментарі МЗС.

"Пропозиція міністерства закордонних справ Російської Федерації щодо так званої міжнародної гуманітарної місії на Донбасі є цинічною хоча б тому, що саме Росія продовжує дестабілізувати ситуацію на сході України, всебічно підтримує злочинні дії терористів та несе повну відповідальність за гуманітарні проблеми у Донецькій і Луганській областях", - заказано в заяві.

Дипломати вказують, що в Україні від червня працює Міжвідомчий координаційний штаб, який забезпечує гуманітарні потреби цивільного населення та переселенців.

МЗС заявляє, що "Україна та весь цивілізований світ не вірять у щирість намірів Росії".

У заяві МЗС наголошено, що міжнародні партнери надають практичну допомогу у відбудові інфраструктури та вирішенні нагальних гуманітарних потреб мирних громадян Донбасу в той час як "з території Російської Федерації бойовики отримують підсилення зброєю, військовою технікою та найманцями".

Росія пропонує сформувати міжнародну гуманітарну місії для сходу України та обіцяє "наполегливо просувати" цю ініціативу.

"Російська сторона вважає за необхідне мобілізувати міжнародне співтовариство з надання негайної допомоги жителям Донецької та Луганської областей, ситуація в яких перебуває на межі гуманітарної катастрофи", - сказано в заяві російського МЗС.