СБУ: сепаратисти замість "Боїнга" хотіли збити літак "Аерофлоту"

Під час розслідування катастрофи малайзійського "Боїнга" було встановлено, що у той день проросійські сепаратисти планували вчинити теракт проти літака російського "Аерофлоту", аби створити привід для вторгнення російських військ в Україну, заявив глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко.

"Найцинічніше у цій ситуації - це злочинні плани терористів покласти ні в чому не винних російських громадян разом з дітьми, які летіли на відпочинок, на території Донецької області, скористатись цим як приводом для подальшої військової агресії", - заявив пан Ниливайченко під час брифінгу.

За його словами, слідство встановило, що саме 17 і 18 липня ватажки сепаратистів очікували входження збройних сил Російської Федерації на територію України.

"Саме на 18 липня було сплановане і військове вторгнення, і сприяння окупаційним військам на території Донецької і Луганської областей", - зазначив глава СБУ.

Літак, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, впав 17 липня поблизу селища Грабове Донецької області, - на території, контрольованій сепаратистами. Загинули всі пасажири та члени екіпажу.

Проросійські сепаратисти заперечують свою причетність до катастрофи.