МЗС: Росія фальсифікує справи проти Савченко і військових

Міністерство закордонних справ України вважає порушені у Росії кримінальні справи проти українських військових та активістів сфабрикованими та політично вмотивованими. Про це сказано в заяві МЗС.

МЗС називає "політичними в’язнями" арештованих у Росії громадян України - серед них затримані в Криму Олег Сенцов та троє активістів, Надія Савченко та ще п’ятеро військових, яким днями висунули звинувачення.

"У світлі зусиль російської влади сфальсифікувати справи проти наших співвітчизників, МЗС України вважає їхнє викрадення та незаконне утримування в РФ політично вмотивованим і має всі юридично-правові підстави кваліфікувати Надію Савченко, Олега Сенцова та інших громадян України як політичних в’язнів", - сказано в заяві міністерства.

МЗС заявляє, що "Росія розгорнула системний наступ на права і свободи громадян України" та порушує універсальні норми і принципи міжнародного права.

Зокрема, у заяві вказано, що у п'ятницю українського консула не допустили на засідання суду щодо арешту п’яти українських військових, яким інкримінують обстріл території Росії та використання заборонених методів війни. У МЗС заявляють, що звинувачення - сфабриковані.