Кримськотатарський активіст звертатиметься до міжнародних судів

Радник голови Меджлісу кримськотатарського народу з питань відносин із Туреччиною Ісмет Юксель планує у міжнародних судах оскаржити рішення ФСБ Росії, яким йому заборонено в’їзд на територію РФ та в анексований Крим до 2019 року.

"Це рішення щодо мене вважаю обурливим і незаконним, оскільки ніякого попередження, ніяких доказів того, що я вів якусь незаконну або негативну діяльність, мені пред'явлено або висловлено не було. Кожна людина має право на сім'ю, право на проживання на своїй історичній батьківщині", - сказав Ісмет Юксель інформагенції "Кримські новини", генеральним координатором якої він є.

Рішення про заборону в’їзду Ісмету Юкселю вручили 9 серпня на адміністративному кордоні півострова з "материковою" Україною, коли він з дружиною, членом Меджлісу Гаяною Юксель, та 13-річною дочкою повертався через Київ з Туреччини.

Ісмет Юксель зараз перебуває в Києві. Він громадянин Туреччини, однак, будучи етнічним кримським татарином, 1995 року переїхав на постійне проживання до Криму.

Юксель заявляє, що проситиме втрутитися у ситуацію уряд своєї країни, а також міжнародні правозахисні організації.

Голова Меджлісу Рефат Чубаров, якому 2 липня також винесли 5-річну заборону на в’їзд до Криму, назвав події навколо Ісмета Юкселя "черговим беззаконням російських окупантів проти кримських татар".

5 липня Росія заборонила на 5 років в’їзд до Криму і лідеру кримськотатарського народу, депутату Верховної Ради України Мустафі Джемілеву.

Новини на цю ж тему