Влада Криму заявляє, що не причетна до вимкнення "Київстару"

Влада самопроголошеної Республіки Крим заявляє, що не причетна до вимкнення мережі українського мобільного оператора "Київстар" на півострові.

Так званий міністр інформації Криму Дмитро Полонський на прес-конференції в Сімферополі заявив, що збої у роботі операторів виникають через "безпрецедентний політичний і силовий тиск" з боку української влади.

Мережа "Київстару" перестала працювати у понеділок. У прес-службі компанії BBC Україна повідомили, що в офіс оператора у Сімферополі увійшла група озброєних людей, які почали встановлювати власну апаратуру на телеком-обладнання компанії.

Через це оператор був вимушений "тимчасово припинити надання послуг зв’язку в Криму". Зараз «Київстар» чекає на інструкції від Нацкомісії з регулювання зв’язку України.

Пан Полонський у відповідь заявив: "Жодних звернень (щодо захоплення, - Ред.), заяв від керівництва кримського представництва даної компанії на адресу керівництва республіки, правоохоронних органів не надходило".

5 серпня в Криму зник зв'язок від оператора "МТС-Україна". Тоді в компанії заявляли, що втратили доступ до важливого вузла, який забезпечує зв'язок у Криму. За два дні компанія відновила надання послуг - але вже через "технічний роумінг".

У так званому кримському уряді раніше заявляли, що українські оператори планують відімкнути свої мережі на півострові, і радили абонентам підключатися до російських операторів.