Аксьонов розповів, чому меджлісівця Юкселя не пускають в Крим

Самопроголошений голова Республіки Крим Сергій Аксьонов звинуватив радника голови Меджлісу Ісмета Юкселя у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

Саме через це, за словами Аксьонова, пану Юкселю від 9 серпня заборонили в’їзд на півострів на п'ять років. Пан Юксель - радник Рефата Чубарова із питань відносин з Туреччиною.

"До всіх людей, які займаються сьогодні внесенням розколу на міжнаціональному ґрунті на території Республіки Крим і, в цьому разі, обґрунтовано в таких діях підозрюються, будуть застосовані заходи адміністративного характеру згідно з законом РФ", - заявив Сергій Аксьонов журналістам.

Ісмет Юксель повідомив, що планує оскаржити заборону на в’їзд у міжнародних судах, оскільки вважає її незаконною.

Пан Юксель, який зараз перебуває в Києві, є громадянином Туреччини, але як етнічний кримський татарин майже 20 років тому переїхав до Криму.

Він заявляє, що проситиме уряд своєї країни, а також міжнародні правозахисні організації втрутитися в ситуацію.

Голова Меджлісу Рефат Чубаров, якому 2 липня також заборонили в'їжджати до Криму, назвав ситуацію довкола пана Юкселя "черговим беззаконням російських окупантів проти кримських татар".

На початку липня Росія заборонила на 5 років в’їзд до Криму і лідерові кримськотатарського народу, депутату Верховної Ради Мустафі Джемілєву.