У Київському патріархаті розкритикували обрання Онуфрія главою УПЦ (МП)

Обрання митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія предстоятелем УПЦ (МП) демонструє залежність більшості єпископів цієї церкви від доктрини "русского мира", яка стала ідеологічним підґрунтям агресії Кремля проти Україн, заявили у прес-службі Української православної церкви (Київського патріархату).

Фактично, кажуть в УПЦ (КП), обрання митрополита Онуфрія означає відмову від діалогу про створення єдиної Помісної Православної Церкви.

В Київському патріархаті зазначають, що Онуфрій свого часу блокував цей діалог.

"Також митрополит Онуфрій неодноразово в унісон з Москвою заявляв про те, що українці та росіяни по суті один народ, що європейська інтеграція для України непотрібна та несе зло, називав кремлівських найманців і терористів на Донбасі «ополченцями», тощо. На іменинах патріарха Кирила він хвалив його за «турботу» про Україну", - критикують в УПЦ (КП).

У середу Собор єпископів Української православної церкви (Московського патріархату) обрав Онуфрія новим Митрополитом Київським і всієї України. Онуфрій був Митрополитом Чернівецьким і Буковинським та місцеблюстителем УПЦ (МП).

За нього віддали голоси 48 єпископів Української Православної Церкви.

Інтронізація нового предстоятеля відбудеться 17 серпня у Києві.

Колишній голова УПЦ (МП) Митрополит Володимир помер 5 липня 2014 року. Він керував церквою з 1992 року.