В АП припускають вторгення Росії під видом гуманітарної допомоги

Адміністрація президента України припускає пряме військове вторгнення Збройних сил Росії під видом гуманітарної допомоги для жителів сходу України. Про це сьогодні заявив прес-секретар українського президента Святослав Цеголко.

За його словами, нині існує три сценарії розвитку подій довкола "гуманітарного конвою", і зокрема, один з них - військова інтервенція Росії.

Інша версія подій - провокації з вантажем на території Харківської області, при якому можлива агресія з боку Росії.

Третій же варіант, за словами пана Цеголка, передбачає, що російський вантаж доправлять до найближчого до Луганська пункту пропуску, де його просканують українські прикордонники і місія ОБСЄ і тільки тоді пропустять до обласного центру разом із представниками Червоного Хреста.

Речник президента також зазначив, що комітет Червоного Хреста запропонував виступити гарантом доставки міжнародної гуманітарної допомоги до Луганська.

"Учора Україна погодилася прийняти російську частину гуманітарної допомоги у разі, якщо вона буде перевантажена на орендовані Червоним Хрестом вантажівки та супроводжуватиметься виключно представниками Червоного Хреста. Але Росія відкинула таку пропозицію", - сказав пан Цеголко.

Також він розповів, що українська частина гуманітарної допомоги вирушила у середу до Луганська.