ЄС застерігає Росію від вторгнення в Україну

Будь-які військові дії Росії щодо України, у тому числі і під приводом гуманітарної допомоги, будуть порушенням міжнародного права. Про це йдеться у висновках, досягнутих у підсумках засідання Ради міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу у Брюсселі.

"Будь-які односторонні військові дії з боку Росії в Україні під будь-яким приводом, у тому числі і гуманітарним, будуть розглядатися Євросоюзом як грубе порушення міжнародного права", - йдеться в заяві Ради ЄС, оприлюдненої після обговорення українського питання.

Брюссель закликає Росію припинити будь-які акції на українсько-російському кордоні, зокрема перестати постачати зброю та людей на схід України та відвести свої війська.

Міністри закликають до дипломатичного вирішення ситуації, зокрема до дотримання "мирного плану" українського президента Петра Порошенка.

У ЄС також попереджають Росію про можливість посилення санкцій.

"Євросоюз відзначає, що підстави для введення санкцій щодо Росії все ще в силі. Рада ЄС спільно з Єврокомісією та Верховним представником продовжує моніторити та оцінювати ці заходи і, як і раніше, готова розглянути подальші кроки залежно від розвитку ситуації", - кажуть в Брюсселі.

Європейські дипломати перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС відреагували на повідомлення західних ЗМІ про заїзд російської військової техніки на територію України, хоча російський ФСБ заперечує таку інформацію.

Раніше сьогодні Британія викликала російського посла Олександра Яковенка для пояснень з приводу повідомлень про російські БТРи і вантажівки в Україні, повідомляє агентство Reuters.