У Берліні домовилися щодо "гуманітарного конвою" - Лавров

На переговорах у Берліні міністри закордонних справ України, Франції, Німеччини та Росії погодили питання з приводу доставки російського гуманітарного вантажу на схід України. Про це заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров.

"З низки напрямів, про які ми давно ведемо розмову, є певний прогрес, перш за все, це стосується сформованого, нарешті, консенсусу на користь доставки гуманітарної допомоги населенню південного сходу України", - заявив російський дипломат.

За словами пана Лаврова, усі питання щодо гуманітарного конвою були зняті, і українська та російська сторони разом із Червоним Хрестом досягли згоди з цього приводу.

Водночас, за словами російського міністра, позитивних результатів щодо припинення вогню і початку політичного процесу в розв'язанні української кризи у Берліні досягти не вдалося.

"Ми підтвердили нашу російську позицію, яка полягає в тому, що припинення вогню має бути безумовним. Українські колеги, на жаль, продовжують висувати умови, при чому доволі розмиті, включно з, як вони кажуть, забезпеченням непроникності кордонів", - заявив Сергій Лавров.

Раніше український міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що "немає місця компромісу там, де держава повинна перетнути свою червону лінію. Україна її не перетнула".