ГПУ вважає "СЄПЕК" злочинною організацією

Генпрокуратура розслідує діяльність групи компаній "СЄПЕК", керівником якої вважається Сергій Курченко.

"Встановлено, що група осіб у складі декількох десятків чоловік з метою створення злочинної організації утворили групу компаній "СЄПЕК", до складу якої входили суб’єкти підприємницької діяльності, фіктивні підприємства, а також нелегальний адміністративний апарат у складі низки департаментів органів центральної виконавчої влади, які контролювали вчинення злочинів", - говориться на сайті Генеральної прокуратури України.

Наразі ГПУ проводить досудове розслідування за фактом "особливо тяжких злочинів", метою яких у 2010-2014 роках було заволодіння майном компаній, підпорядкованих міністерству інфраструктури, міністерству енергетики (зокрема ПАТ НАК "Нафтогаз" та ПАТ "Укргазвидобування"), а також Нацбанку України, повідомив речник Генеральної прокуратури України Юрій Бойченко.

Також розслідуються зловживання у сфері торгівлі скрапленим газом. Тут збитки від діяльності згаданої злочинної організації оцінюються у 3 млрд гривень.

"У лютому цього року переважна більшість членів вказаної злочинної організації виїхала за межі України, де вони переховуються від органів слідства", - констатують у Генпрокуратурі.

У ГПУ додають, що слідством заарештовані грошові кошти, нерухоме та рухоме майно організації на суму понад 2 млрд грн.

Новини на цю ж тему