Яценюк: російський конвой - це фейк

Українська сторона змогла оглянути 34 російських КамАЗи, і більшість із них виявилися практично пустими - про це заявив український прем'єр Арсеній Яценюк.

"Цікава статистика - в одному з КамАЗів, які можуть провозити по 25 тонн, знайшли аж 800 кілограмів чаю. Усі інші були завантажені максимум на вісім тонн", - заявив голова уряду.

Пан Яценюк вважає, що ситуацією із гуманітарним конвоєм російська влада намагається відвернути увагу світової громадськості від збитого над Донбасом літака "Малайзійських авіаліній".

"Це фейк, це брехня і це така геббельсівська пропаганда російською мовою", - заявив він.

"Зараз вони очікують, що декілька машин цього так званого гум конвою просто будуть розбомблені, при чому самими ж росіянами, аби знову кричати на весь світ про київську хунту", - додав Арсеній Яценюк і запевнив, що Україна не дозволить цього зробити.

Він також заявив, що уся відповідальність за безпеку російського гуманітарного конвою після перетину українського кордону із порушенням міжнародних договорів лежить виключно на Російській федерації і особисто президентові Путіну.

"Раніше монголо-татарське іго на конях заскакувало до нас. Зараз із Росії заїздять на КамАЗах і танках", - висловився він з цього приводу.

У п'ятницю російські вантажівки з гуманітарною допомогою перетнули кордон без дозволу. Високопосадовці у Києві звинуватили Росію у "вторгненні" в Україну.