РНБО: КамАЗи вивозять з України військове обладнання

Російські вантажівки, які напередодні перетнули українсько-російський кордон із нібито гуманітарним вантажем, тепер вивозять з України до Росії зброю та військове обладнання. Про це на брифінгу заявив речник РНБО Андрій Лисенко.

Зокрема, за даними відомства, у російські КамАЗи завантажили надсучасне устаткування, яке виробляє військовий завод "Топаз", та набої із Луганського заводу.

"За оперативною інформацією, у вантажні автомобілі, які зайшли на територію під виглядом гуманітарного конвою, росіяни завантажують обладнання виробничого об’єднання "Топаз", яке виробляє найсучасніші радіолокаційні станції типу "Кольчуга" та обладнання Луганського заводу, де виробляються набої для стрілецької зброї.", - повідомив пан Лисенко.

З України станом на 13:00 виїхали вже 184 російські вантажівки. Українських представників на огляд їх вмісту не допустили, зазначив прес-офіцер.

Напередодні, за повідомленням, понад 220 вантажівок "гуманітарного конвою" досягли Луганська - після того як російська влада ухвалила рішення відправити автоколону через кордон без узгодження з владою України і Міжнародним комітетом Червоного Хреста.

Українська сторона заявила, що ані в Києві, ані в Червоному Хресті не знають про те, що саме російські вантажівки завезли до Донбасу.