Російська ФСБ досліджує "екстремістські" листівки в Криму

Федеральна служба безпеки Росії у республіці Крим розпочала кримінальну справу через листівки з закликами до участі в збройному конфлікті на на Донбасі.

Прокуратура анексованого Криму повідомила, що невстановлені особи в Сімферополі агітували місцевих жителів брати участь у збройному конфлікті на території Донецької та Луганської областей на боці України.

Згідно з повідомлення прокуратури, листівки роздавали 12 серпня в районі залізничного вокзалу, а потім їх поширили у мережі.

"Зміст листівок зводився до заклику здійснювати діяльність, спрямовану на розпалювання ворожнечі відносно росіян", - повідомили у кримській прокуратурі.

Матеріали перевірки спрямовані у Федеральну службу безпеки Росії у республіці Крим, яка порушала кримінальну справу через "заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії, вчинені з використанням інформаційно-телекомунікаційних мереж"

Авторам та розповсюджувачам листівок, згідно з російським законодавством, загрожує до 5 років в’язниці.

Повідомляється, що під час слідства розглянуть питання про визнання листівок екстремістськими матеріалами.

Також слідство перевірить, чи можна кваліфікувати дії фігурантів справи за статтю про "організацію незаконного збройного формування або участь у ньому", що передбачає до 15 років позбавлення волі.