Лукашенко радий продовжувати "конструктивний діалог" з Україною

На адресу президента Петра Порошенка надійшли вітання з Днем Незалежності України від лідерів країн ЄС та СНД, вітань від президента Росії наразі немає.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко у своєму привітанні відзначив високий рівень двосторонніх відносин держав.

"Щиро дорожу взаєморозумінням, яке встановилось між нами, і буду радий продовженню конструктивного діалогу, спрямованого на подальше зміцнення співробітництва між Білоруссю та Україною", - сказано в привітанні пана Лукашенка, яке оприлюднила прес-служба білоруського президента.

Раніше прес-служба президента України оприлюднила вітання, які отримав голова держави.

Президент Барак Обама в своєму привітанні ствердив, що Сполучені Штати цінують свою дружбу з народом України та сподіваються на продовження співробітництва.

Президент Франції Франсуа Олланд побажав народу України миру та процвітання. Він також наголосив, що Франці супроводжуватиме Україну на шлях у реформ.

"Хотів би нагадати вам про відданість з боку Франції, а також Європейського Союзу, незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в межах кордонів, визнаних міжнародної спільнотою", - сказано в привітанні пана Олланда.

Президент Польщі Броніслав Коморовський у своєму вітанні відзначив важливість підписання Угоди про асоціацію України та ЄС та назвав цю подію "величезним успіхом" обох сторін.

В той же час пан Коморовський висловив побажання якнайскорішого відновлення миру і стабільності на всій українській території .

"Польща однозначно засуджує російську агресію – окупацію Криму та підтримку сепаратистів на Сході, а також будь-які дії, що завдають шкоди суверенітету та територіальній цілісності України", - сказано в привітанні польського президента.

Пана Порошенка привітали президенти Туркменістану, Казахстану та Таджикистану, а також лідери Австрії, Словаччини, Хорватії, Португалії, Беніну, Сингапуру та Мексики.

Королева Великої Британії Єлизавета ІІ у своїй вітальній телеграмі побажала народові України "доброї вдачі і щастя у цьому році".

Окрім того президента України привітали король Іспанії Феліпе VI, король Швеції Карл XVI Густав, імператор Японії Акіхіто.