200 переселенців перевезли з Криму в Магадан

Копирайт изображения AFP

У вівторок приблизно 200 українських переселенців з Донбасу, серед них 35 дітей, прибули з анексованого Криму в місто Магадан, що на крайньому сході Росії, повідомляє агенція "Інтерфакс".

Переселенців з аеропорту відправили в оздоровчий табір в селище Сніжне і в Магадан, де згідно з розпорядженням губернатора, відкрили пункти тимчасового розміщення.

Більшість людей розмістили в будівлях професійних училищ.

Як заявила начальник відділу Федеральної міграційної служби Росії по Магаданській області Жанна Августова, переселенці протягом трьох місяців зможуть отримати громадянство РФ.

"У багатьох є робочі спеціальності: пекар, електрик, кухар, які необхідні нашому регіону, особливо у віддалених районах області. Люди поїдуть туди, роботодавці нададуть їм житло і роботу", - сказала представник міграційної служби.

З її слів, одна родина вирішила поїхати до родичів у Тюмень. Як уточнила посадовець, згідно з російським законодавством, переселенці мають право на один безкоштовний проїзд за рахунок російської держави.

Станом на початок серпня, за даними Агенції ООН з питань біженців, кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні становила близько 117 тисяч осіб.